Dienos archyvas: 2016 balandžio 12

Prie Arino tęsiasi įkurtuvės

Didžiojo penktadienio rytą saulės nušviestas Joniškio miestelis kvėpavo laukimu. Tuščia gatvė. Tušti kiemai. Tik iš kai kurių kaminų rūkstantis dūmas rodė, kad esama gyvasties. Soduose varnėnai įsismaginę sugrįžtančia šiluma džiūgavo.

Valstybinė siena – ežeras

Įvažiuojančius nuo Pabradės pasitinka ir iki pat miestelio lydi Arino ežeras. „Kol Vilniaus kraštas priklausė Lenkijai, valstybinė siena ėjo ežeru. Tada Joniškis buvo gana gyvas pasienio miestelis. Čia buvo ir pasieniečiai, ir pasienį aptarnaujančios įstaigos, ir daboklė, – Joniškio istoriją primena seniūnas.– Vilnių sugrąžinus Lietuvai, ir pasienio tarnybos nebebuvo reikalingos…

Norėdami skaityti visą straipsnį spauskite čia

Geografijos pamoka VSAT prie LR VRM Užsieniečių registracijos centre Pabradėje

Jau antrus metus Joniškio mokyklos – daugiafunkcio centro 9 klasės mokiniai dalyvauja netradicinėje geografijos pamokoje, Pabradės užsieniečių registracijos centre.

Štabo apsaugos skyriaus viršininkas Stanislovas Galeckis supažindino  su centro uždaviniais, darbo rezultatais , taip pat pateikė statistinių duomenų apie apgyvendintus ir išlaikomus užsieniečius.

Mokiniai domėjosi kiek užsieniečių gali gyventi Lietuvos Respublikoje, iš kokių valstybių atvyksta piliečiai , kokios problemos kyla dėl jų apgyvendinimo centre, kaip nustatoma asmens tapatybė.

Vėliau mokiniai apžiūrėjo užsieniečių registracijos centro teritoriją, valgyklą ir budėtojų kambarį, kuriame visą parą stebimi užsieniečiai – pabėgėliai bei ginklų kolekciją.