Dienos archyvas: 2016 balandžio 21

Popietė, skirta V. Šekspyro 400-osioms mirties metinėms paminėti

2016-ieji visame pasaulyje minimi kaip metai, skirti rašytojo, poeto, dramaturgo, Didžiojo bardo Viljamo Šekspyro (William Shakespeare, 1564-1616) 400-osioms mirties metinėms  paminėti. Šia proga duris atveria nauji teatrai, rengiamos parodos, teatruose statomi spektakliai pagal V. Šekspyro pjeses, filmų režisieriai bando naujai pažvelgti į jo dramas, muziejai rengia jam skirtas parodas, TV pokalbių laidose analizuojamos jo gyvenimo detalės bei XVI amžiaus pasilinksminimo būdai. Naujais viršeliais leidžiami V. Šekspyro tomai, dienos šviesą išvysta rašytojo tekstų vertimai į daugelį pasaulio kalbų, rengiamos pažintinės ekskursijos po vietas, kuriose jis gyveno, rengiami teatro festivaliai ir performansai, išvedamos naujos gėlių (ypač rožių) rūšys.

Viljamas Šekspyras yra 38 dramų (tragedijų ir komedijų) autorius. Jo 154 sonetai ne tik skaitomi kaip literatūros kūriniai, bet taip pat įtraukiami ir į anglų kalbai mokytis skirtų vadovėlių puslapius. Bardo kūrybos citatų rinkiniai yra vieni patraukliausių ir skaitomiausių internete. Jo citatas aptiksime ir spalvinguose kalendoriuose, ir  tarp dienos sentencijų interneto portaluose.

Todėl penktadienį Joniškio mokyklos – daugiafunkcio centro aktų salėje  bendruomenė praleido popietę, skirtą V. Šekspyro 400-osioms mirties metinėms paminėti. Buvo prisiminti svarbiausi genialaus dramaturgo gyvenimo ir kūrybos faktai, skaitytos kūrinių ištraukos.

D. Kaselienė, V. Kalinauskienė