Dienos archyvas: 2016 gegužės 10

Pradinukai Anykščių apylinkėse

Ankstyvą gegužės 7 d. šeštadienio rytą pradinukų būrelis nekantriai laukė kelionės. Mokytoja N. Zarembienė kruopščiai suskaičiavusi ekskursantus ir priminusi saugumą, paskelbė išvykos pradžią. Vairuotojas Audrius vežė nenustygstančius iš džiaugsmo vaikus vingiuotais Molėtų ir Anykščių rajono keliais kol pasiekėme Niūronyse esantį Arklio muziejų. Ekskursiją prasidėjo edukaciniu užsiėmimu apie duonos kepimą. Mokiniai, išklausę visą duonos gimimo istoriją, savo rankytėmis formavo duonos kepalėlius, kurie greitai buvo pašauti į krosnį. Kol duonelė kepė vaikučiai dūko kieme. Po žaidimų laukė senoviškos kaimiškos vaišės. Arklio istorija ir susipažinimas su senaisiais kaimo amatais neprailgo, nes galėjome visur liesti, bandyti, klausti. Žymusis Lajų takas mus pasitiko miniomis žmonių, tačiau tai nesutrukdė drąsiems keliautojams palaipioti medžių viršūnėmis. Bendra nuotrauka prie Puntuko akmens baigėme ekskursiją ir pavargę, pilni įspūdžių su šviežios duonos kepalėliu rankose visi grįžome namo.