Alantoje elektra – iš … mėšlo?

Ar žinojote, kad elektros energiją galima pagaminti iš žolės, pieno, mėsos ir netgi mėšlo? Apie tai, kaip buitinės maisto atliekos gali virsti šviesa ir šiluma, spalio 6 d. Joniškio M-DC dešimtokams  papasakojo Alantos technologijos ir verslo mokyklos biodujų jėgainės operatorius P. Zenevičius, tapęs netradicinės pamokos (geografijos pamoką „Atsinaujinantys energijos šaltiniai Lietuvoje“ organizavo mokytoja V.Ilgevičienė) mokytoju. Jis parodė pirmosios Lietuvoje biodujų jėgainės įrenginius, išsamiai papasakojo apie biodujų iš žolės siloso, mėšlo, mėsos perdirbimo cecho atliekų ir kitų skaidžių medžiagų gamybos procesą bei parodė akivaizdžią tokios energijos naudą. Pasirodo, jėgainės gaminamos elektros energijos pakanka ne tik trims dideliems mokymo pasatams apšviesti ir šildyti, bet dar ir lieka, o jėgainė dirba netgi ne visu pajėgumu!

Po netradicinės pamokos Alantos technologijos ir verslo mokyklos direktoriaus pavaduotojas S.Skebas dešimtokams surengė ekskursiją po mokomąsias gamybines patalpas, kuriose mokiniai apžiūrėjo modernią mokomąją žemės ūkio techniką, pamatė, kokiose aplinkose mokosi būsimieji staliai, tekintojai ir automechanikai.

Alantos TVM karjeros koordinatorė R.Dikinienė supažindino su profesijomis, kurių galima įgyti šioje mokykloje pabaigus pagrindinę, pavedžiojo po klases ir kitas mokymo erdves, moksleivių bendrabutį. Man, kaip dešimtokų auklėtojai, buvo svarbu parodyti auklėtiniams tolesnio mokymosi, kuris nereikalauja daug išlaidų, galimybes: modernią mokymo bazę turinti  Alantos TVM yra artimiausia mokykla mūsų krašto vaikams, be to, absoliučiai visi mokiniai gali apsigyventi nebrangiame bendrabutyje, moksleiviams mokamos stipendijos ir, kaip sakė karjeros koordinatorė, praktiškai visi bent kartą yra išvažiavę mokytis į užsienį pagal Erasmus + programą. Kad ši mokykla darosi vis parauklesnė, įrodytų ir tas faktas, kad iš devynių praėjusios mano laidos dešimtokų, net 4 sėkmingai baigė Alantos TVM.

R. Andrukonienė