Ėjimas į žmones, minint Knygnešio dieną

Knygnešio dienai paminėti į Joniškio miestelio biblioteką rinkosi jaunieji skaitytojai. Visi kartu,  kupini entuziazmo, nusprendėme aplankyti garbingo amžiaus žmones, nunešdami jiems spaudos, pakviesdami į renginius ir įteikdami po spalvotą drugelį, kuris padeda pamiršti rūpesčius ir suteikia amžiną džiaugsmą. Ši mūsų akcija „Ėjimas į žmones“ jau tapo tradicija , minint Knygnešio dieną. Kaip ir kiekvienais metais aplankėme ir knygnešio Stanislovo Šlamo kapą, esantį prie bažnyčios. Knygnešio sąvoka visiems laikams įrašyta į mūsų nacionalinės atminties draustinį. Spaudos draudimo metu knygnešiai ne tik nešė spaudą per rubežių, bet ir ją platino, saugojo. Visi jie kovojo su spaudos draudimu, visi jie buvo ir yra šviesos nešėjai, tikri kovotojai, pamilę tautos reikalus. Vienas iš jų – aukštaitis  kunigas, knygnešys, Lietuvos valstybės veikėjas, Vilniaus pafrontės garbės sargybinis Stanislovas Šlamas, klebonavęs 17 metų Inturkėje, Utenos apskrityje. Palaidotas prie  bažnyčios, Joniškio miestelyje.

Bibliotekininkė Virginija Kalinauskienė