Dienos archyvas: 2017 spalio 9

Joniškiečiai – programoje „Molėtai kitaip“

8 – 10 klasių Joniškio mokyklos – daugiafunkcio centro mokiniai lankėsi Molėtų turizmo ir verslo centre ir dalyvavo edukacinėje programoje „Molėtai kitaip“.

Mokiniai susipažino su senovės poline gyvenviete ant Luokesų ežero, Livonijos ordino antpuoliu prieš Liesėnų pilį, sužinojo kada pirmą kartą rašytiniuose šaltiniuose paminėti Molėtai, kad kunigaikštis Jogaila padovanojo Molėtus Vilniaus vyskupijai. Dubingių piliavietėje esame buvę daug kartų, o čia, Molėtuose mokiniai stebėjo virtualų Barboros Radvilaitės pokalbį su broliu.

Susipažino su Atgailos kanauninkų vienuolyno ansambliu, Alantos dvaru, kuris buvo žinomas LDK laikais, pamatė, kaip vyko prekyba žydų krautuvėlėje, sužinojo apie nepriklausomybės kovas ties Giedraičiais,  Širvintomis, „stebėjo“ kelionę iš Žemės į kosmosą ir kita.

Po to mokiniai išbandė interaktyvius edukacinius žaidimus: „ Pagauk lydeką“, „Molėtai – Taip/Ne“, „Dviračiu per Molėtus“ Šioje rungtyje  greičiausias buvo 8 – os klasės mokinys Dovydas Kivilša. Jam ir atiteko prizas.

Mokiniams šis edukacinis  – istorinis turas labai patiko. Grįždami iš turizmo ir verslo centro mokiniai dalijosi savo įspūdžiais.

Mokytojos V.Ilgevičienė ir L.Jurkevičienė