Dienos archyvas: 2020 kovo 10

Žaislų pasaulyje…

Kovo 6 d. 7-8 ir 10 klasių mokiniai vyko į Vilnių, kur dalyvavo  edukacinėje programoje „Vaikystė ir žaislai: nuo viduramžių iki pramonės revoliucijos“. Ji yra skirta aktualizuoti vieną iš įdomiausių ir iki šiol mažiausiai tyrinėtų žmonijos praeities tyrimų krypčių – vaikystės kasdienybę, jos atributų kaitą skirtingais istoriniais laikotarpiais. Programa remiasi Žaislų muziejaus pristatomomis trimis esminėmis ekspozicijomis: viduramžiai, etnografija ir XX amžius Lietuvoje, jas praplečiant pasaulinėmis tendencijomis ir ryšiais. Pristatant bei aptariant laikotarpius reprezentuojančius eksponatus  mokiniai susipažino, kaip keičiasi vaikystės veiklos ir žaislai, kas lemia temas ir žaislų populiarumą, kaip keičiasi daiktai keičiantis suaugusiųjų gyvenimui, technologijoms bei pramonei. Ši edukacinė programa atskleidė  metodus, kaip žmonijos praeitis gali būti tyrinėjama bei interpretuojama, kaip analitinis mąstymas padeda rasti priežastis, lemiančias ne tik vaikystės kasdienybės pokyčius, bet kartu atspindinčias ir besikeičiantį suaugusiųjų pasaulį. Mokiniai žaisdami įvairius žaidimus galėjo išbandyti savo jėgas, žinias ir gebėjimus.

Po to lankėsi „Vichy“ vandens parke, kur galėjo paplaukioti baseinuose, pasimėgauti sūkurinių  vonių teikiamais malonumais  ir išbandyti adrenalino teikiančius  nusileidimo takelius

Žindulienė D., Armanavičienė H.