Dienos archyvas: 2018 gegužės 13

Profesijų diena kariniame dalinyje

Penktadienį, gegužės 11 d., 5-10 klasių mokiniai buvo pakviesti į atvirų durų dieną Pabradės Silvestro Žukausko batalione. Tądien iškilmingai buvo išlydimi devynis mėnesius atitarnavę šauktiniai, keliami laipsniu ir apdovanojami nusipelnę karininkai, tad svečių netrūko.

Stebėjome iškilmingą karių rikiuotę ir apdovanojimų ceremoniją, po kurios buvome pakviesti apžiūrėti kareivinių, ginklų parodos ir išbandyti kariško gyvenimo: šaudyti į taikinius, mėtyti granatas, sliuogti virve, pasivažinėti šarvuočiu ir, aišku, paragauti kareiviškos košės. Buvo smagu susitikti ir pabendrauti su batalione tarnaujančiais mūsų buvusiais mokiniais, pamatyti galingą vokiečių karinę techniką. Vaikinai, būsimieji šauktiniai, turėjo galimybę gyvai patirti būsimus kario išgyvenimus, o mergaitės pamatė, kad ir merginoms puikiai tinka chaki spalvos uniformos.

R.Andrukonienė