Dienos archyvas: 2018 kovo 9

Lietuvių kalbos diena

Kovo 9-ąją mokykloje-daugiafunkciame centre vyko Lietuvių kalbos diena. Lietuvoje tokios dienos rengiamos nuo 2016 m. ir prisideda prie lietuvių kalbos sklaidos Lietuvoje ir užsienyje, stiprina lietuvių kalbos mokymosi motyvaciją, didina lietuvių kalbos prestižą.

Mūsų mokykloje visos šios dienos pamokose buvo integruotos  užduotys, skatinančios pamatyti gimtosios kalbos kalbos grožį, rūpintis jos taisyklingu vartojimu. Per etikos pamokas buvo aptartos lietuvių patarlės, įsiklausyta į jų skambumą, vertinamas glaustumas ir potekstės gilumas ir  protėvių taikytos etikos taisyklės. Per kūno kultūrą mokiniai skirstėsi į komandas pagal šmaikščias taisykles ir žaidė judriuosius liaudies žaidimus, per matematikos pamokas taisyklingai skaitė matematinius reiškinius, per geografiją kirčiavo vietovardžius, o per lietuvių kalbos – miklono ranką dailyraščiu perrašinėdami vieną svarbiausių Atkurtos Lietuvos šimtmečio tekstų – Nepriklausomybės akto tekstą.

Lietuvių kalbos dieną organizavo mokytojos R.Andrukonienė ir G.Giedrienė.