„Knygų Kalėdų“ renginiai Joniškio bibliotekoje

 

Gruodžio mėnesio „Knygų Kalėdų“ renginiai  Joniškio bibliotekoje prasidėjo kalėdinės eglutės įžiebimu ir akcijos pristatymu, kviečiančiu dovanoti knygas savo bibliotekai. „Savo biblioteką turime visi, tik gal dar nesame jos atradę, pažinę, atnaujinę ryšio. Ji padeda mums augti, mokytis, tobulėti, atrasti knygą ir skaityti“, – pristatydama akciją kalbėjo bibliotekininkė Virginija. Popietės metu buvo kalbėta apie adventą, viltingo laukimo laiką, apie advento vainiko kilmę, žvakių simboliką. Žaidėme žaidimus, vaišinomės saldainiais ir kūčiukais.

Su suaugusiais rinkomės į Kalėdines dirbtuves kur pynėme advento vainikus.  Pindamos kalbėjomės apie advento  laikotarpį, kaip atsirado advento vainikų pynimo tradicijos, kokios jo funkcijos. Veikė advento vainikų paroda.

Neapsėjo  „Knygų Kalėdų“ pristatymas ir be „Kalėdinio knygų lagamino“. Surengėme popietę  su vaikučiais ir garsiai skaitėme  gražiausius Biblijos pasakojimus iš „Biblija mažiems ir dideliems“ knygos. Kiekvieną perskaitytą istoriją sekė apmąstymai, istorijų aptarimai.

Paskutinis „Knygų Kalėdų“ renginys buvo skirtas „Kūrybinėms Kalėdų dirbtuvėms“ su vaikais. Dirbtuvės veikė visą dieną. Vaikai turėdami laisvo laiko rinkosi į bibliotekos skaityklą, kur jų laukė spalvoti pieštukai ir popierius. Gaminome labai gražius kalėdinius atvirukus iš spalvoto popieriaus. Vaikai liko patenkinti savo darbeliais. Surengėme gražią atvirukų parodėlę ir laukėme lankytojų. Po parodos savo atvirukus padovanos tėveliams.

„Knygų Kalėdų“ renginius rėmė kraštietis Česlavas Kovaliūnas, nupirkęs vaikams priemonių kūrybos dirbtuvėms, saldumynų , o Gediminas Cijūnaitis padovanojo bibliotekos lankytojams nuostabią eglutę.

Dėkoju Stasei Turauskienei, Vaidui Jamantui, pradinių klasių mokytojoms, mokyklos administracijai už gražų bendradarbiavimą ir pagalbą, už bibliotekos iniciatyvų palaikymą.

Bibliotekininkė Virginija Kalinauskienė