Užgavėnės

Vasario 21d. prie Arino ežero vyko tradicinė Užgavėnių šventė.  Iš pradžių persirengėliai šūkaudami ir dainuodami , grojant armonikai, aplankė miestelio gyventojus, kviesdami į šventę .

Mokyklos mokiniai, pasipuošę tradicinėmis Užgavėnių kaukėmis , skubėjo prie Arino ežero. Persirengėliai kvietė visus susirinkusius žaisti žaidimus, eiti ratelių, vyko Lašininio ir Kanapinio  komandų kova. Aišku, kaip visada nugalėjo Kanapinis. Eidami ratelį aplink laužą  ir skanduodami „Žiema, žiema, bėk iš kiemo! Jei nebėgsi, išvarysim, su botagais išbaidysim!“  , sudeginta gražuolė Morė. Tada visi vaišinosi pačiais skaniausiais blynais su uogiene.

Seni žmonės sakydavo – jei Užgavėnių nešvęsi, tai nuo nelaimių neatsiginsi. Šią dieną šventėme triukšmingai, reiškia visus metus būsime sveiki ir laimingi!