Dienos archyvas: 2016 spalio 1

Netradicinė technologijų ir geografijos pamoka Alantos technologijų ir verslo mokykloje

Rugsėjo 29 dieną Joniškio mokyklos-daugiafunkcio centro 8-10 klasių mokiniai lankėsi Alantos technologijų ir verslo mokykloje. Jie susipažino su Alantos technologijų ir verslo mokykloje rengiamomis profesijomis, apžiūrėjo mokyklos teorinę ir praktinę bazes. Domėjosi  atsinaujinančios energijos  šaltinių įrenginiais  bei  bendra   mokyklos sektorinio praktinio mokymo centro veikla.

Lietuvos žydų genocido dienos minėjimas

Rugsėjo 23  d. minima Lietuvos žydų genocido aukų  atminimo diena. Tą dieną, 1943-iaisiais, buvo sunaikintas Vilniaus getas: nužudyti arba į koncentracijas stovyklas išvežti paskutinieji žydų tautybės gyventojai.

Lietuva šiemet pažymi 75-ąsias žydų genocido metines.

Joniškio mokyklos-daugiafunkcio centro mokiniai  kartu su istorijos mokytoja Lione Jurkevičiene žydų kapinėse vedė netradicinę pamoką „Mūsų kaimynai žydai“. Buvo prisiminta Joniškio miestelio žydų istorija.

1941 rugpjūčio 24 dieną nacistinės Vokietijos valdžios suorganizuotos egzekucijos metu nužudyta ir užkasta  85  miestelio moterys  ir vaikai, 70 vyrų.

Mokiniai skaitė nužudytų žydų vardus. Vėliau žydų vardai buvo užrašyti ant akmenukų ir padėti šalia degančių žvakių.

Holokaustą svarbu pažinti ir suvokti siekiant įveikti nacionalistines ideologijas, plėtoti demokratinę visuomenę, ugdyti toleranciją ir kitoniškos kultūros supratimą.

14619936_635716266610435_1289654840_n